Psychoterapia dzieci i młodzieży

Praca z dziećmi i młodzieżą to bardzo specyficzna dziedzina psychologii. Wymaga nie tylko wyjątkowego podejścia i kompetencji, ale również wzmożonej cierpliwości i czujności. Z najwyższą troską dbamy o naszych najmłodszych klientów, gdyż wiemy, że ich zaufanie, które jest podstawą powodzenia terapii, jest czymś niezwykle delikatnym.

Psychoterapia dzieci i młodzieży polega na systematycznych spotkaniach dziecka z terapeutą raz w tygodniu. Sesje trwają 50 minut, a ich przebieg dostosowany jest do wieku i potrzeb dziecka. Na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców dziecka. Dzięki temu mamy możliwość zebrania więcej informacji na temat dotychczasowego rozwoju dziecka jego obecnych trudności, z jakimi się boryka. Następnie na sesję zapraszamy młodego klienta dziecko lub nastolatka.

Aby dziecko mogło w pełni skorzystać z psychoterapii potrzebna jest współpraca z rodzicami. W tym celu psycholog dziecięcy spotyka się z rodzicami, średnio raz na miesiąc w celu omówienia procesu psychoterapii dziecka oraz tematów jej towarzyszących. Początkowe spotkania służą nawiązaniu kontaktu z dzieckiem, poznaniu jego zasobów oraz trudności. Na kolejnych sesjach, w atmosferze szacunku, akceptacji i zrozumienia, pomagamy młodemu człowiekowi nabyć nowe umiejętności oraz znaleźć konstruktywne rozwiązania dla jego kłopotów.

Nasza poradnia psychologiczna prowadzi terapię indywidualną dzieci i młodzieży w przypadku następujących trudności:

 • zaburzenia lękowe (fobie specyficzne, lęk społeczny, lęk uogólniony, agorafobia, lęk separacyjny, mutyzm wybiórczy, napady paniki, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, PTSD)
 • zaburzenia nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia)
 • zaburzenia odżywiania się (bulimia, anoreksja, kompulsywne objadanie się, otyłość,)
 • zaburzenia eksternalizacyjne: zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), zaburzenia opozycyjno – buntownicze, zaburzenia zachowania
 • moczenie mimowolne, zanieczyszczanie się
 • tiki
 • całościowe zaburzenia rozwoju (autyzm, zespół Aspergera)
 • problemy psychologiczne/emocjonalne
 • uzależnienie od komputera/internetu
 • eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi (alkohol, narkotyki, leki, itp)
 • Rodzicom doświadczającym trudności w obszarze problemów wychowawczych proponujemy konsultacje indywidualne z psychologiem oraz warsztaty umiejętności rodzicielskich

Zadbaj o profesjonalną pomoc psychologiczną dla swojego dziecka.

 

Aktualności
Chcesz nas poznać lepiej? Śledź nasze najnowsze aktualności.
Święta, święta...zobacz więcej
SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓWzobacz więcej
Umów się na wizytę

Skorzystaj z formularza on-line i zapisz się na wygodny dla Ciebie termin.

Zależy Ci na wizycie?

Zadzwoń
Tel: 505-257-576