Psychoterapia grupowa uzależnień

Wsparcie grupy i dzielenie się własnymi doświadczeniami to szansa na powrót do zdrowia i trzeźwe życie dla jej uczestników. Zajęcia grupowe prowadzone są dla osób uzależnionych od środków psychoaktywnych oraz hazardu, a także innych zachowań nałogowych.

Podczas terapii pacjenci będą mieli możliwość uczenia się nowych, konstruktywnych zachowań służących zdrowieniu. Zdobędą też wiedzę na temat uzależnienia jako choroby oraz sposobów jej leczenia.

Główne cele grupy to zdobycie umiejętności potrzebnych do:

  • trwałego utrzymania abstynencji
  • rozwiązywania problemów osobistych
  • prowadzenia zdrowego, satysfakcjonującego życia.

Terapia uzależnień grupowa pomaga w identyfikacji choroby oraz w jej akceptacji. Jest formą leczenia poprzez kontakt z większą ilością osób o podobnej lub jednakowej specyfice problemów. Przynosi ona dobre rezultaty wówczas, gdy regularnie uczęszcza się na spotkania i aktywnie w nich uczestniczy.

Na seansach można spotkać ludzi z podobnymi problemami, zyskać nowe znajomości wśród ludzi w podobnej sytuacji i zobaczyć jak inni sobie radzą z uzależnieniem. Ludzie wzajemnie wymieniają swoje doświadczenia oraz wzajemnie się wspierają w walce z nałogiem.

Każda osoba, która chce korzystać z takiej formy terapii, zapoznaje się i akceptuje normy grupy wsparcia, którą będzie współtworzyła. To niezbędny warunek do prawidłowego realizowania procesu grupowego, czyli do zdrowienia każdego z jej uczestników. Przykładowe normy to zakaz używania jakiejkolwiek formy agresji (fizycznej i psychicznej), powstrzymywanie się od oceny innych, przerywanie sobie wypowiedzi i szczerość.

Biorąc udział w terapii jej uczestnik dodatkowo nauczy się jak zachowywać się w sytuacjach stresowych, a także podniesie poziom swojej asertywności.

Aktualności
Chcesz nas poznać lepiej? Śledź nasze najnowsze aktualności.
Święta, święta...zobacz więcej
SZKOŁA DLA RODZICÓW I WYCHOWAWCÓWzobacz więcej
Umów się na wizytę

Skorzystaj z formularza on-line i zapisz się na wygodny dla Ciebie termin.

Zależy Ci na wizycie?

Zadzwoń
Tel: 505-257-576