Psychoterapia grupowa

Grupa terapeutyczna sprzyja poszerzeniu i pogłębieniu świadomości, zwiększaniu odpowiedzialności i możliwości wyboru, co w większości przypadków stanowi początek zmian w życiu jej uczestników i sprzyja ich rozwojowi.

Psychoterapia grupowa opiera się na założeniu, że problemy psychologiczne mają źródło w relacjach z innymi ludźmi i w tych relacjach się przejawiają. Dlatego indywidualne trudności są widoczne i odczuwalne również w grupie terapeutycznej, w relacjach z uczestnikami, z całą grupą i z prowadzącym psychoterapeutą.

W grupie emocje i trudności mogą być przeżywane, a także poddawane refleksji i rozumieniu. W ten sposób grupa staje się środowiskiem terapeutycznym, które dostarcza jej uczestnikowi namacalnych doświadczeń.

W ten sposób uczestnicy mogą lepiej poznawać siebie co ma znaczący wpływ na kontakt z innymi ludźmi. Praca w grupie pomaga w uświadomieniu sobie własnych wzorców kontaktowania się z innymi ludźmi i tego, jak budujemy z nimi relacje. Daje możliwość poznawania nawykowych sposobów myślenia, przeżywania, zachowania, a także wynikających z nich konsekwencji.

Poczuj ulgę i nadzieję płynącą z grupowych zajęć terapeutycznych. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się kiedy organizujemy następne zajęcia grupowe.

Aktualności
Chcesz nas poznać lepiej? Śledź nasze najnowsze aktualności.
Niewolnicy jutra, czyli kilka słów o prokrastynacjizobacz więcej
Najczęstsze postanowienia noworoczne – Nowy Rok, nowy jazobacz więcej
Umów się na wizytę

Skorzystaj z formularza on-line i zapisz się na wygodny dla Ciebie termin.

Zależy Ci na wizycie?

Zadzwoń
505 17 43 42