Psychoterapia grupowa

Grupa terapeutyczna sprzyja poszerzeniu i pogłębieniu świadomości, zwiększaniu odpowiedzialności i możliwości wyboru, co w większości przypadków stanowi początek zmian w życiu jej uczestników i sprzyja ich rozwojowi.

Psychoterapia grupowa opiera się na założeniu, że problemy psychologiczne mają źródło w relacjach z innymi ludźmi i w tych relacjach się przejawiają. Dlatego indywidualne trudności są widoczne i odczuwalne również w grupie terapeutycznej, w relacjach z uczestnikami, z całą grupą i z prowadzącym psychoterapeutą.

W grupie emocje i trudności mogą być przeżywane, a także poddawane refleksji i rozumieniu. W ten sposób grupa staje się środowiskiem terapeutycznym, które dostarcza jej uczestnikowi namacalnych doświadczeń.

W ten sposób uczestnicy mogą lepiej poznawać siebie co ma znaczący wpływ na kontakt z innymi ludźmi. Praca w grupie pomaga w uświadomieniu sobie własnych wzorców kontaktowania się z innymi ludźmi i tego, jak budujemy z nimi relacje. Daje możliwość poznawania nawykowych sposobów myślenia, przeżywania, zachowania, a także wynikających z nich konsekwencji.

Poczuj ulgę i nadzieję płynącą z grupowych zajęć terapeutycznych. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się kiedy organizujemy następne zajęcia grupowe.

Ruszyły zapisy do grupy terapeutycznej dla osób współuzależnionych oraz DDA/DDD

Nie sztuką jest przeżyć swoje życie, ale żyć jego pełnią! - łatwo powiedzieć, kiedy przeszłość depcze po piętach, a widmo straconego, trudnego i przykrego dzieciństwa odbija się echem w tym, co czujesz, myślisz, co robisz…

Jak zatem żyć, kiedy nie udało Ci się bezpiecznie dojrzeć pod okiem pijących, zaniedbujących czy stosujących przemoc rodziców?

Nie wierzysz w siebie, nie wiesz czego chcesz, stawiasz sobie nadmierne wymagania, żyjesz w ciągłym napięciu, lęku i poczuciu zagrożenia. Masz trudności w stworzeniu i utrzymaniu bliskich relacji, albo pozostajesz w toksycznym i niszczącym Cię związku. Nie czujesz lub to, co czujesz wydaje Ci się niesłuszne i nic nie warte, a zaprzeczone, trudne emocje takie, jak poczucie winy i krzywdy, złość, smutek czy wstyd pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach, wywołują zamęt i utrudniają Ci funkcjonowanie.

Kiedyś jako dziecko byłeś bezradny, niewiele mogłeś z tym zrobić, teraz jako dorosły masz wybór, możesz wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zmierzyć się z tym co pogrąża i boli. Dołącz do naszej grupy a pomożemy Ci bezpiecznie spojrzeć w przeszłość i nauczyć się z nią żyć, tak by adekwatnie reagować na teraźniejszość, tak by żyć w pełni jako autor a nie odbiorca swojego życia. 

Na grupę zapraszamy osoby z syndromem DDA i DDD:

 • którym trudno zrozumieć siebie, innych ludzi i świat;
 • które chcą zmierzyć się ze swoim trudnym, „alkoholowym” dzieciństwem;
 • które mają skomplikowaną relację z samym sobą: poczucie niskiej wartości i negatywny stosunek do siebie; strach przed utratą kontroli; poczucie winy w momencie, gdy uda im się coś zrobić dla siebie, przymus bezustannego poszukiwania aprobaty i potwierdzenia swojej wartości na zewnątrz; obawę przed stratą; osądzają siebie bezlitośnie;
 • które mają trudności z emocjami: trudność w przeżywaniu i nazywaniu myśli, uczuć, potrzeb; trudność w okazywaniu uczuć, obawę przed konfrontacją, konfliktem, okazywaniem złości czy gniewu; zalegający i wszechogarniający smutek; dużą wrażliwość i podatność na zranienie; impulsywne zachowania, decyzje czy reakcje;
 • które doświadczają różnych problemów w relacjach z innymi ludźmi: niemożność nawiązania satysfakcjonujących relacji i ich utrzymania; obawiają się odrzucenia lub porzucenia; boją się, że jeśli ktoś się zbliży to odkryje ich nieatrakcyjność; mają trudność w zaufaniu innym i poczucie, że powinny polegać tylko na sobie; przeżywają nadmierne poczucie lojalności, często wobec osób, które na to nie zasługują;
 • którym trudno kończyć rozpoczęte sprawy;
 • które boją się zmian i przesadnie na nie reagują;
 • które widzą świat w czarno-białych barwach;
 • którym trudno się bawić i przeżywać radość;
 • które wiedzą, że chciałyby inaczej funkcjonować i inaczej wybierać, inaczej działać, ale nie wiedzą, jak to zrobić, jak zmienić mechanizmy, które nimi rządzą;
 • które są gotowe uwolnić swój potencjał życiowy;
 • które chcą się rozwijać i uczynić swoje funkcjonowanie satysfakcjonującym

Cel psychoterapii grupowej:

 •  dotarcie do nieuświadomionych źródeł obecnych problemów;
 • poznanie i lepsze zrozumienie siebie;
 • odbudowanie zaufania do siebie i innych;
 • poprawa relacji ze sobą i innymi ludźmi;
 • uwolnienie energii życiowej zużywanej na tłumienie przeszłych, trudnych doświadczeń;
 • rozwój i dokonywanie bardziej świadomych i satysfakcjonujących wyborów

 

Spotkania będą się odbywały w małej grupie do 10 osób (liczba miejsc ograniczona).

Przed przystąpieniem do grupy niezbędne jest spotkanie konsultacyjne, którego koszt wynosi 100 zł.

Termin: 10 czerwca 2019, godzina: 17:00 (spotkania będą odbywały się w każdy poniedziałek od godziny 17:00 do 18:40)

Prowadzenie: Maria Dworak - psycholog, psychoterapeuta

Koszt: ok. 280 zł miesięcznie (70 zł za sesję)

Zapisy: telefon: 505 25 75 76, email: http://kontakt@centrumrozwojuosobistego.com

Aktualności
Chcesz nas poznać lepiej? Śledź nasze najnowsze aktualności.
Już dziś umów się na konsultację!zobacz więcej
Trwa nabór do grupy terapeutycznej dla osób współuzależnionych oraz DDA/DDDzobacz więcej
Umów się na wizytę

Skorzystaj z formularza on-line i zapisz się na wygodny dla Ciebie termin.

Zależy Ci na wizycie?

Zadzwoń
505 17 43 42