Psychoterapia dzieci i młodzieży

Praca z dziećmi i młodzieżą to bardzo specyficzna dziedzina psychologii. Wymaga nie tylko wyjątkowego podejścia i kompetencji, ale również wzmożonej cierpliwości i czujności. Z najwyższą troską dbamy o naszych najmłodszych klientów, gdyż wiemy, że ich zaufanie, które jest podstawą powodzenia terapii, jest czymś niezwykle delikatnym.

Psychoterapia dzieci i młodzieży polega na systematycznych spotkaniach dziecka z terapeutą raz w tygodniu. Sesje trwają 50 minut, a ich przebieg dostosowany jest do wieku i potrzeb dziecka. Na pierwsze spotkanie zapraszamy rodziców dziecka. Dzięki temu mamy możliwość zebrania więcej informacji na temat dotychczasowego rozwoju dziecka jego obecnych trudności, z jakimi się boryka. Następnie na sesję zapraszamy młodego klienta dziecko lub nastolatka.

Aby dziecko mogło w pełni skorzystać z psychoterapii potrzebna jest współpraca z rodzicami. W tym celu psycholog dziecięcy spotyka się z rodzicami, średnio raz na miesiąc w celu omówienia procesu psychoterapii dziecka oraz tematów jej towarzyszących. Początkowe spotkania służą nawiązaniu kontaktu z dzieckiem, poznaniu jego zasobów oraz trudności. Na kolejnych sesjach, w atmosferze szacunku, akceptacji i zrozumienia, pomagamy młodemu człowiekowi nabyć nowe umiejętności oraz znaleźć konstruktywne rozwiązania dla jego kłopotów.

Nasza poradnia psychologiczna prowadzi terapię indywidualną dzieci i młodzieży w przypadku następujących trudności:

 • zaburzenia lękowe (fobie specyficzne, lęk społeczny, lęk uogólniony, agorafobia, lęk separacyjny, mutyzm wybiórczy, napady paniki, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, PTSD)
 • zaburzenia nastroju (depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia)
 • zaburzenia odżywiania się (bulimia, anoreksja, kompulsywne objadanie się, otyłość,)
 • zaburzenia eksternalizacyjne: zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD), zaburzenia opozycyjno – buntownicze, zaburzenia zachowania
 • moczenie mimowolne, zanieczyszczanie się
 • tiki
 • całościowe zaburzenia rozwoju (autyzm, zespół Aspergera)
 • problemy psychologiczne/emocjonalne
 • uzależnienie od komputera/internetu
 • eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi (alkohol, narkotyki, leki, itp)
 • Rodzicom doświadczającym trudności w obszarze problemów wychowawczych proponujemy konsultacje indywidualne z psychologiem oraz warsztaty umiejętności rodzicielskich

Zadbaj o profesjonalną pomoc psychologiczną dla swojego dziecka.

Aktualności
Chcesz nas poznać lepiej? Śledź nasze najnowsze aktualności.
Męczennice robią swoim dzieciom krzywdęzobacz więcej
Totalna porażka? To może być twoja szansa na sukceszobacz więcej
Umów się na wizytę

Skorzystaj z formularza on-line i zapisz się na wygodny dla Ciebie termin.

Zależy Ci na wizycie?

Zadzwoń
Tel: 505-257-576